X

Jums patinka šis baldas?

Jūsų žinutė išsiųsta sėkmingai!
Jūsų žinutės išsiųsti nepavyko, prašome užpildyti privalomus laukus

Naujienos

Inovatyvu | Stilinga | Kūrybiška

Naujas vaiko kambarys: tarp stilingumo ir funkcionalumo

Naujas vaiko kambarys: tarp stilingumo ir funkcionalumo

Planuodami vaikų kambario įrengimą tėveliai dažnai pridaro klaidų, nes mano, kad tai labai paprasta. Juk vaikiški baldai tokie gražūs, tokie spalvingi, jų pasirinkimas didelis, todėl išrinkti, atrodytų, vieni juokai. Tačiau neretai neatsižvelgiama į tai, kad vaikai greitai auga, jų poreikiai ir pomėgiai keičiasi. Tam, kad vaikas kambaryje puikiai jaustųsi ir po 10 metų, vertėtų gerai apgalvoti kiekvieną kambario detalę.

 

Ryškios spalvos nėra būtinos

Esame įpratę vaikams pirkti tai, kas spalvinga. Manome, kad ryškios spalvos vaikus sudomina, todėl ir baldai dažnai pasirenkami įvairių sodrių spalvų. Tačiau pagalvokite, ar užaugęs vaikas taip pat džiaugsis tokiu įvairiaspalviu kambariu. Šiuo atveju geriau rinktis šviesesnius, paprastesnius baldus, kurie išlieka stilingi daugybę metų. Darželinuko ar pradinuko kambariui ryškumo suteikti galima įvairiomis nedidelėmis detalėmis – pavyzdžiui, ant sienų pakabintais jų pačių piešiniais ar žaismingomis pagalvėlėmis, sudėliotomis ant lovos.

 

Baldai ilgam laikotarpiui – įmanoma

Jeigu svarstome įrengti tokį kambarį, kuris bus tinkamas vaikui daug metų, reikėtų pagalvoti ir apie tai, kokio tipo baldus rinktis. Jokiu būdu nereikėtų vaikui pirkti suaugusiems skirtų baldų. Pastarieji gali būti ne tik vaikams nepatrauklaus dizaino, bet ir tiesiog neergonomiški, nepatogūs. Visai kitokie yra specialūs transformuojamieji, arba dar kitaip – „augantys“ vaikiški baldai. Šie baldai gaminami taip, kad atitiktų ne tiesiog mažo, bet augančio vaiko poreikius, skatintų taisyklingą laikyseną. Dėl to keičiamo aukščio stalas ar pailgėjanti, paplatėjanti lova tinkami naudoti ilgus metus.

 

Funkcionalūs baldai – būtini vaiko patogumui

Labai svarbu sukurti tokį kambarį, kuriame vaikui būtų patogu leisti laiką. Dažniausiai vaikai turi galybę daiktų – nuo paprasčiausių žaislų iki mokymosi reikmenų. Deja, paprastai kambarys būna gana nedidelis. Tokiu atveju ypač svarbu tinkamai, sumaniai išnaudoti kiekvieną patalpos centimetrą, tačiau tuo pačiu neperkrauti erdvės. Dėl to ir baldai turi būti itin funkcionalūs. Vaikas, tikėtina, ir pats mieliau tvarkysis, jeigu kiekvienas jo žaislas turės savo vietą.

Vienas tokių baldų pavyzdžių – nedideli, tačiau praktiški, talpūs pufai. Jie tinka ir sėdėti, ir smulkiems daiktams laikyti. Prireikus tokius pufus galima perkelti į kitą vietą, pavyzdžiui, arčiau lovos.

Mažam vaikui nereikia didelės drabužių spintos. Tačiau jeigu norite nupirkti ilgam laikui tinkamą baldą, reikėtų išrinkti tokį, kuriame mažasis galėtų taip pat patogiai sudėti savo žaislus, o vėliau – kitus naudojamus daiktus ir drabužius. Viršutinės, sunkiausiai pasiekiamos lentynos gali likti laisvos, kol jų prireiks.

 

Planuodami kambarį galite atsižvelgti ir į vaiko norus: tai, kokie vaikiški baldai jam patinka, kokios spalvos mėgstamiausios. Tačiau turėkite omenyje, kad jų pomėgiai labai greitai keičiasi. Leiskite vaikui pasirinkti iš kelių jūsų išrinktų variantų – taip parodysite, kad jo nuomonė svarbi ir įrengsite visus poreikius atitinkantį kambarį.

Naujas vaiko kambarys: tarp stilingumo ir funkcionalumo
Detaliau