X

Jums patinka šis baldas?

Jūsų žinutė išsiųsta sėkmingai!
Jūsų žinutės išsiųsti nepavyko, prašome užpildyti privalomus laukus

Naujienos

Inovatyvu | Stilinga | Kūrybiška

4 medinių baldų derinimo taisyklės

4 medinių baldų derinimo taisyklės

Siekiant pasirūpinti, kad mediniai baldai interjere atrodytų jaukiai, patraukliai, vertėtų neskubėti. Svarbu atminti, kad mediena skiriasi tekstūra, tipu, spalvomis, todėl tokių baldų derinimas ne visuomet yra paprastas. Vis dėlto šiandien be baldų iš šios medžiagos apsieinama sunkiai – jie patvarūs, stilingi, praktiški. Tam, kad mediniai interjero elementai būtų suderinti nepriekaištingai, siūlome laikytis kelių esminių taisyklių.

 

Kontrasto svarba

Esminė klaida, kurią neretai daro savarankiškai formuojantys interjerą – tai, kad jie derina panašias baldų ir sienų spalvas, o taip sukuriama blanki, neskoninga aplinka. Patartina derinti skirtingus atspalvius, pasirūpinti kontrastu. Pavyzdžiui, tamsiai rudos medinės pastatomos lentynos kur kas geriau dera su pastelinėmis (balta, pilkšva, smėline), o ne tokiomis pat tamsiomis sienų spalvomis. Derinant kelis skirtingus atspalvius, lengviau išvengti interjero „nuobodulio“.

 

Medinių baldų kompozicija

Baldų išdėstymas interjero skoningumui taip pat turi didžiulės įtakos. Šiuo atžvilgiu būtina simetrija. Atminkite, kad tokie baldai kaip ąžuolinis staliukas, veidrodis ar lova neturėtų stovėti toje pačioje kambario pusėje – antraip toks vaizdas sukurs netvarkos įspūdį. Verčiau pabandykite kelis medinius baldus sustatyti skirtingose kambario pusėse. Pavyzdžiui, vienoje miegamojo dalyje pastatykite naktinį stalelį, lovą, o prie priešingos sienos tegul stovi kelios pastatomos lentynos arba komoda.

 

Medienos tekstūrų dermė

Interjerui harmoningumo padės suteikti ir tikslingas medienos tekstūrų derinimas. Pasirinkite, pavyzdžiui, šviesios spalvos, autentiško stiliaus medinius baldus ir statykite juos ant žvilgančių, nupoliruotų medinių grindų. Arba darykite atvirkščiai: tamsius, prabangaus stiliaus medinius baldus derinkite prie senovinio stiliaus nenugludintų, iš natūralios medienos pagamintų grindų. Toks kontrastas interjere ne tik padės vizualiai padidinti erdvę, bet ir suteiks kambariui daugiau patrauklumo, estetiškumo.

 

Toks pat medienos tipas

Jeigu interjere dominuoja skirtingo tipo mediena, reikėtų ją ir kitas aplinkos detales derinti labai atsakingai. Dėl šios priežasties geriausiu pasirinkimu gali būti to paties medienos tipo derinimas. Pavyzdžiui, jei svetainės zonoje dominuoja iš akacijų pagamintos pastatomos lentynos, tuomet atitinkamai šioje patalpoje pritaikykite ir kitus baldus iš akacijų. Taip pat turėtų būti ir kitose namų patalpose: jeigu valgomojo stalas pagamintas iš ąžuolinių lentų ar faneros, prie jo puikiai derės ąžuolinės kėdės.

 

Vadovaujantis pateiktais patarimais derinti medinius baldus interjere nėra sunku. Tereikia neskubėti ir kruopščiai viską apgalvoti. Svarbu pasirūpinti estetiniu kontrastu, apdairiai išdėstyti baldus skirtingose kambario dalyse, derinti skirtingas medienos tekstūras. Tuomet visi komponentai neabejotinai padės sukurti individualų, jaukų ir patrauklų namų interjerą.

4 medinių baldų derinimo taisyklės
Detaliau